Mey Kurabiye Evi - Sıla Mey Çaputlu Geçmez

        Merhaba ben Sıla Mey Çaputlu Geçmez. İstanbul doğumlu, dışarıdan Turizimci gibi gözüken ama aslında hayallerinin peşinden gitmeyi tercih eden biraz hayalperest, biraz realist, yengeç burcu ve çokça duygusal biriyim :)  Dünyalar tatlısı iki kedim ve eşim ile Avcılar'da ikamet etmekteyim.

        Çoğu zaman kendimi birşeyler araştırırken ya da 'Şunu nasıl yapmışlar?','Bunu nasıl etmişler?' derken bulurum. İnsanların yüzünde bırakacağım küçük bir tebessüm benim için dünyalara bedeldir. Bunu kimi zaman bir cupcake ile kimi zaman da el işi örgü bir atkı ile yakalayabilirim. Özellikle yemek konusunda insanlara tonlarca yemek yapıp onları mutlu etmeyi çok severim özellikle yakınlarım bunu çok iyi bilirler... :)

        Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden mezun olduktan sonra hızımı alamayıp Marmara Üniversitesi Turist Rehberliği bölümünü tamamladım. Bir kaç iş denemesinden sonra evcimen bir kişiliğe sahip olduğum için turizmin pek de bana göre olmadığını kabullendim ve hayallerimin peşinden koşmak üzere Ocak 2012 yılında Mutfak Sanatları Akademisi - Pasta ve Ekmekçilik bölümünde okumaya başladım. Pera Palace Jumeirah Taksim'de stajımı tamamlayarak Eylül 2012'de mezun oldum. 2013 Mart Ayında BTA Unlu Mamülleri Cakes Bakes şirketinde pastacı olarak çalışmaya başladım. 2015 Ekim ayında burada ki görevimi sonlandırarak Mey Kurabiye Evi'ne kendimi tamamen adamaya karar verdim.

        2014 yılında 12. Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali'nde Novelty Cake - Modern Pasta dalında Gümüş madalya,

2015 yılında 13. Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali'nde Novelty Cake - Modern Pasta dalında Bronz madalya kazandım. 

        Nisan 2015 yılında Carlos Lischetti ile beraber 2 günlük bir eğitimi tamamladım.

        Mart 2016 yılında Nilay Bektaş Mağaralı ile İnsan modelleme eğitimini tamamladım.

        Pastacılık ve ekmekçilik sektorunde ki yenilikleri yakından takip ederek, ellerimle hazırladığım güzellikleri sizlerle buluşturmaya devam ediyorum ...